PTS845VM20PSMTR4 LFS
DigiKeys produktnummer
108-PTS845VM20PSMTR4LFSTR-ND - Remsa och spole (TR)
108-PTS845VM20PSMTR4LFSCT-ND - Remsbit (CT)
108-PTS845VM20PSMTR4LFSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTS845VM20PSMTR4 LFS
Beskrivning
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Taktila brytare SPST-NO Reglerat från sidan Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
PTS845VM20PSMTR4 LFS Modeller
Kategori
Styrdonslängd, högervinklad
3,40mm
Tillv.
Styrdonsorientering
Reglerat från sidan
Serie
Termineringstyp
Måsvinge
Kontur
4,50mm x 2,55mm
Operativ styrka
160gf
Arbetstemperatur
-40°C-90°C
Kontaktklassning @ spänning
0,05A vid 12VDC
Brytarrörelse
0,20mm