MPI005D28LAWH12 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Bulgin
I lager: 22
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Bulgin
I lager: 0
Datablad
I lager: 0
I lager: 40
I lager: 35
Tryckknappsbrytare DPST-NO/NC Vandalskyddad, belyst Panelmontering, fram
Bulgin Automation Connectors Available At Digi-Key
Bulgin and Arcoelectric Switches Available at Digi-Key
MPI005D28LAWH12
DigiKeys produktnummer
708-MPI005D28LAWH12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MPI005D28LAWH12
Beskrivning
SWITCH PB SPCO ILLUM WHT ALUM
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Styrdonstyp
Runt, knapp, kant i kant
Tillv.
Styrdonsmärke
Ingen märkning
Serie
Färg - styrdon/lock
Silver
Förpackning
Bulk
Belysningstyp, färg
LED (vit)
Artikelstatus
Aktiv
Belysningsspänning (nominell)
12VAC
Monteringstyp
Panelmontering, fram
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,110" (2,8mm)
Typ
Vandalskyddad, belyst
Ingångsskydd
IP65 - dammtät, vattenbeständig
Krets
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 19,20mm
Brytarfunktion
På-Av, Av-På
Arbetstemperatur
-25°C-55°C
Strömklassning (Ampere)
5A (AC/DC)
Mekanisk livslängd
1 000 000 cykler
Märkspänning - AC
125 V
Elektrisk livslängd
50 000 cykler
Märkspänning - DC
24 V