MPI005D28LSWH12
DigiKeys produktnummer
708-MPI005D28LSWH12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MPI005D28LSWH12
Beskrivning
SWITCH PB SPCO ILLUM WHT SS
Belysningstyp, färg
LED (vit)
Belysningsspänning (nominell)
12VAC
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,110" (2,8mm)
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 19,20mm
Arbetstemperatur
-25°C-55°C
Strömklassning (Ampere)
5A (AC/DC)
Märkspänning - AC
125 V
Märkspänning - DC
24 V