513102B02500G
513102B02500G
513102B02500G
DigiKeys produktnummer
HS346-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
513102B02500G
Beskrivning
HEATSINK TO-220 W/PINS 1.5"TALL
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kylare TO-220 Aluminium 8,0W vid 80°C Kortnivå, vertikal
Kategori
Bredd
1,375" (34,93mm)
Tillv.
Fenhöjd
0,500" (12,70mm)
Förpackning
Bulk
Effektförlust @ temperaturstigning
8,0W vid 80°C
Artikelstatus
Aktiv
Termisk resistans @ tryckluftsflöde
3,00°C/W vid 500 LFM
Typ
Kortnivå, vertikal
Termisk resistans @ naturlig
11,00°C/W
Kyld förpackning
Material
Fästmetod
Fastskruvning och PC-stift
Materialytfinish
Svartanodiserad
Form
Rektangulär, flänsar
Basproduktens nummer
Längd
1,500" (38,10mm)