530002B02500G
530002B02500G
530002B02500G
DigiKeys produktnummer
HS380-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
530002B02500G
Beskrivning
HEATSINK TO-220 POWER W/PINS BK
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kylare TO-220 Aluminium 20,0W vid 60°C Kortnivå, vertikal
Kategori
Bredd
1,650" (41,91mm)
Tillv.
Fenhöjd
1,000" (25,40mm)
Förpackning
Bulk
Effektförlust @ temperaturstigning
20,0W vid 60°C
Artikelstatus
Aktiv
Termisk resistans @ tryckluftsflöde
2,00°C/W vid 300 LFM
Typ
Kortnivå, vertikal
Termisk resistans @ naturlig
2,60°C/W
Kyld förpackning
Material
Fästmetod
Fastskruvning och PC-stift
Materialytfinish
Svartanodiserad
Form
Rektangulär, flänsar
Basproduktens nummer
Längd
2,500" (63,50mm)