SRP3212A-1R0M
DigiKeys produktnummer
118-SRP3212A-1R0MTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SRP3212A-1R0MCT-ND - Remsbit (CT)
118-SRP3212A-1R0MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRP3212A-1R0M
Beskrivning
FIXED IND 1UH 5.5A 32 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µH Avskärmad Induktor 5.5 A Max. 32mOhm 1210 (metrisk 3225) Flatkabel
Kategori
Q @ Frekv
5 vid 100kHz
Tillv.
Frekvens - självresonant
63MHz
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Egenskaper
Flatkabel
Induktans
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±20%
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
6,5A
Höjd - monterad (max)
0,047" (1,20mm)
Skärmning
Avskärmad
Basproduktens nummer
Likströmsresistans (DCR)
Max. 32mOhm