SRN4018-101M
DigiKeys produktnummer
SRN4018-101MTR-ND - Remsa och spole (TR)
SRN4018-101MCT-ND - Remsbit (CT)
SRN4018-101MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRN4018-101M
Beskrivning
FIXED IND 100UH 420MA 1.596 OHM
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 420 mA Max. 1,596Ohm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SRN4018-101M Modeller
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 1,596Ohm
Serie
Q @ Frekv
23 vid 796kHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - självresonant
6MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
450mA