SMBJ13CA-Q
DigiKeys produktnummer
118-SMBJ13CA-QTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SMBJ13CA-QCT-ND - Remsbit (CT)
118-SMBJ13CA-QDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ13CA-Q
Beskrivning
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
21,5V Klämma 28A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SMBJ13CA-Q Modeller
Kategori
Effekt - toppuls
600W
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Serie
Tillämpningar
Telekom
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
13V
Inkapsling/låda
DO-214AA, SMB
Spänning - genombrott (min)
14,4V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
21,5V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
28A