SM8S24A-Q | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | SM8S24A-Q |
Beskrivning | TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO218 |
Tillverkarens standardleveranstid | 27 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 38,9V Klämma 170A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-218 |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | SM8S24A-Q Modeller |
Kategori | Ström - toppuls (10/1000 µs) 170A |
Tillv. | Effekt - toppuls 6600W (6,6kW) |
Serie | Nätmatningsskydd Nej |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Arbetstemperatur -55°C-175°C (TJ) |
Artikelstatus Aktiv | Grad Automotive |
Typ Zener | Godkännande AEC-Q101 |
Enkelriktade kanaler 1 | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - backspänning (typ) 24V | Inkapsling/låda DO-218AB |
Spänning - genombrott (min) 26,7V | Leverantörens enhetsförpackning |
Spänning - begränsning (max) @ Ipp 38,9V | Basproduktens nummer |