PV37W102C01B00
DigiKeys produktnummer
490-2969-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PV37W102C01B00
Beskrivning
TRIMMER 1K OHM 0.25W PC PIN TOP
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 kOhms 0,25W, 1/4W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Cermet 12.0 Varv Toppjustering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PV37W102C01B00 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Resistans
1 kOhms
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,252" x 0,157" (6,40mm x 4,00mm)
Tolerans
±10%