PV37W101C01B00
DigiKeys produktnummer
490-2968-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PV37W101C01B00
Beskrivning
TRIMMER 100 OHM 0.25W PC PIN TOP
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 Ohms 0,25W, 1/4W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Cermet 12.0 Varv Toppjustering
Kategori
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Tillverkare
Bourns Inc.
Antal varv
12.0
Serie
Justeringstyp
Toppjustering
Förpackning
Bulk
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Resistans
100 Ohms
Termineringstyp
PC-stift
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,252" x 0,157" (6,40mm x 4,00mm)
Tolerans
±10%