PV36W201C01B00
DigiKeys produktnummer
118-PV36W201C01B00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PV36W201C01B00
Beskrivning
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN TOP
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
200 Ohms 0,5W, 1/2W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Cermet 25.0 Varv Toppjustering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PV36W201C01B00 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Resistans
200 Ohms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,378" x 0,197" (9,60mm x 5,00mm)
Tolerans
±10%