PTL60-15G1-104B2
DigiKeys produktnummer
PTL60-15G1-104B2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTL60-15G1-104B2
Beskrivning
SLIDE POT 100K OHM 0.2W TOP 60MM
Detaljerad beskrivning
100 kOhms 0,2W, 1/5W Genomgående hål Skjutpotentiometrar Topp Justeringstyp
EDA-/CAD-modeller
PTL60-15G1-104B2 Modeller
Tolerans
±20%
Förpackning
Tråg
Slaglängd
60mm
Storlek/dimension
Rektangulär - L 2,953" x B 0,354" x H 0,276" (75,00 x 9,00 x 7,00mm)
Resistans
100 kOhms
Effekt (Watt)
0,2W, 1/5W
Ytterligare resurser
Tillgängligt att beställa
Kontrollera leveranstid
Tråg
Antal Enhetspris Totalpris
840kr 16,43288kr 13 803,62
Annan färg
I lager: 252