PTA4544-2015DPA103
DigiKeys produktnummer
PTA4544-2015DPA103-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTA4544-2015DPA103
Beskrivning
SLIDE POT 10K OHM 0.06W TOP 45MM
Detaljerad beskrivning
10 kOhms 0,06W Genomgående hål Skjutpotentiometrar Topp Justeringstyp
EDA-/CAD-modeller
PTA4544-2015DPA103 Modeller
Tolerans
±20%
Dämpartyp
Dubbelt
Slaglängd
45mm
Storlek/dimension
Rektangulär - L 2,362" x B 0,354" x H 0,256" (60,00 x 9,00 x 6,50mm)
Resistans
10 kOhms
Effekt (Watt)
0,06W