PDB185-GTR01-504A2
DigiKeys produktnummer
PDB185-GTR01-504A2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PDB185-GTR01-504A2
Beskrivning
POT 500K OHM 1/20W CARBON LOG
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
500k Ohm 1 sektion Logaritmisk Panelfäste Potentiometer Push-Push (DPDT) 1.0 Varv Kol 0,05W, 1/20W Lödögla
Kategori
Justeringstyp
Användardefinierat
Förpackning
Bulk
Termineringstyp
Lödögla
Resistans (Ohm)
500k
Styrdonslängd
0,748" (19,00mm)
Tolerans
±20%
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,05W, 1/20W
Bussningsgänga
3/8-32
Inbyggd brytare
Push-Push (DPDT)
Storlek - kropp
Rektangulär - Yta 0,862" x 0,591" (21,90mm x 15,00mm)