PDB183-GTR01-504A2
DigiKeys produktnummer
PDB183-GTR01-504A2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PDB183-GTR01-504A2
Beskrivning
POT 500K OHM 1/10W CARBON LOG
Detaljerad beskrivning
500k Ohm 1 sektion Logaritmisk Panelfäste Potentiometer Push-Pull (DPDT) 1.0 Varv Kol 0,1W, 1/10W Lödögla
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PDB183-GTR01-504A2 Modeller
Kategori
Antal sektioner
1
Justeringstyp
Användardefinierat
Förpackning
Bulk
Termineringstyp
Lödögla
Resistans (Ohm)
500k
Tolerans
±20%
Styrdonslängd
0,748" (19,00mm)
Effekt (Watt)
0,1W, 1/10W
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Inbyggd brytare
Push-Pull (DPDT)
Storlek - kropp
Rund - 0,669" diam. (17,00mm)