PDB182-K430K-104A
DigiKeys produktnummer
PDB182-K430K-104A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PDB182-K430K-104A
Beskrivning
POT 100K OHM 0.06W CARBON LOG
Detaljerad beskrivning
100k Ohm 2 sektion Logaritmisk Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Kol 0,06W PC-stift
Förpackning
Bulk
Resistans (Ohm)
100k
Styrdonslängd
1,181" (30,00mm)
Tolerans
±20%
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,06W
Storlek - kropp
Rund - 0,669" diam. (17,00mm)