PDB182-K420K-104C
DigiKeys produktnummer
118-PDB182-K420K-104C-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PDB182-K420K-104C
Beskrivning
POT 100K OHM 0.06W CARBON R-LOG
Detaljerad beskrivning
100k Ohm 2 sektion Omvänd logaritmisk Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Kol 0,06W PC-stift
Förpackning
Tråg
Resistans (Ohm)
100k
Styrdonslängd
0,787" (20,00mm)
Tolerans
±20%
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,06W
Storlek - kropp
Rund - 0,669" diam. (17,00mm)