PDB181-K420K-504B
DigiKeys produktnummer
118-PDB181-K420K-504B-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PDB181-K420K-504B
Beskrivning
POT 500K OHM 1/5W CARBON LINEAR
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
500k Ohm 1 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Kol 0,2W, 1/5W PC-stift
Kategori
Justeringstyp
Sidojustering
Tillverkare
Bourns Inc.
Rotation
300°
Serie
Resistiva material
Kol
Förpackning
Tråg
Termineringstyp
PC-stift
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonstyp
Lättrat och slitsat
Resistans (Ohm)
500k
Styrdonslängd
0,787" (20,00mm)
Tolerans
±20%
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,2W, 1/5W
Bussningsgänga
M7 x 0,75
Inbyggd brytare
Inga
Monteringstyp
Panelfäste
Antal varv
1.0
Storlek - kropp
Rund - 0,669" diam. (17,00mm)