PDB181-K420K-504A2
DigiKeys produktnummer
118-PDB181-K420K-504A2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PDB181-K420K-504A2
Beskrivning
POT 500K OHM 1/10W CARBON LOG
Detaljerad beskrivning
500k Ohm 1 sektion Logaritmisk Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Kol 0,1W, 1/10W PC-stift
Förpackning
Tråg
Resistans (Ohm)
500k
Styrdonslängd
0,787" (20,00mm)
Tolerans
±20%
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,1W, 1/10W
Storlek - kropp
Rund - 0,669" diam. (17,00mm)