PDB181-E425K-103B
DigiKeys produktnummer
118-PDB181-E425K-103B-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PDB181-E425K-103B
Beskrivning
POT 10K OHM 1/5W CARBON LINEAR
Detaljerad beskrivning
10k Ohm 1 sektion Linjär Genomgående hål Potentiometer Inga 1.0 Varv Kol 0,2W, 1/5W Lödögla
Kategori
Antal sektioner
1
Justeringstyp
Användardefinierat
Förpackning
Tråg
Termineringstyp
Lödögla
Resistans (Ohm)
10k
Tolerans
±20%
Styrdonslängd
0,984" (25,00mm)
Effekt (Watt)
0,2W, 1/5W
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Inbyggd brytare
Inga
Monteringstyp
Genomgående hål
Avsmalning
Linjär
Storlek - kropp
Rund - 0,669" diam. (17,00mm)