CR2512-FX-82R0ELF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
TE Connectivity Passive Product
I lager: 9 411
Datablad
Uppgradering
Stackpole Electronics Inc
I lager: 0
Datablad
Similar
YAGEO
Similar
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
82 Ohms ±1% 1W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) Tjock film
CR2512-FX-82R0ELF
DigiKeys produktnummer
CR2512-FX-82R0ELF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CR2512-FX-82R0ELF
Beskrivning
RES SMD 82 OHM 1% 1W 2512
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CR2512-FX-82R0ELF Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,248" x B 0,122" (6,30 x 3,10mm)
Resistans
Höjd - monterad (max)
0,030" (0,75mm)