RMCF2512FT82R0
DigiKeys produktnummer
RMCF2512FT82R0TR-ND - Remsa och spole (TR)
RMCF2512FT82R0CT-ND - Remsbit (CT)
RMCF2512FT82R0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMCF2512FT82R0
Beskrivning
RES 82 OHM 1% 1W 2512
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
82 Ohms ±1% 1W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) Automotive AEC-Q200 Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RMCF2512FT82R0 Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6332)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,248" x B 0,126" (6,30 x 3,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)