CDSOT236-T15 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 31
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 3 890
Datablad
I lager: 0
I lager: 11
onsemi
Semtech Corporation
onsemi
34,6V Klämma 10A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SOT-23-6
CDSOT236-T15
DigiKeys produktnummer
CDSOT236-T15-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CDSOT236-T15
Beskrivning
TVS DIODE 15VWM 34.6VC SOT23-6
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CDSOT236-T15 Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
10A (8/20µs)
Tillv.
Effekt - toppuls
350W
Nätmatningsskydd
Nej
Artikelstatus
Föråldrad
Tillämpningar
General Purpose
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Enkelriktade kanaler
4
Spänning - backspänning (typ)
15V
Inkapsling/låda
SOT-23-6
Spänning - genombrott (min)
16,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
34,6V