SMS15T1G
DigiKeys produktnummer
SMS15T1GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
SMS15T1GOSCT-ND - Remsbit (CT)
SMS15T1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMS15T1G
Beskrivning
TVS DIODE 15VWM 29VC SC74
Tillverkarens standardleveranstid
54 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
29V Klämma 12A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SC-74
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SMS15T1G Modeller
Kategori
Effekt - toppuls
350W
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Kapacitans @ frekvens
60pF vid 1MHz
Typ
Zener
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Enkelriktade kanaler
4
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
15V
Inkapsling/låda
SC-74, SOT-457
Spänning - genombrott (min)
16,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
29V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
12A (8/20µs)