BN-LG15Y470MYB
DigiKeys produktnummer
118-BN-LG15Y470MYB-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BN-LG15Y470MYB
Beskrivning
THERMISTOR NTC ICL 15MM 47 OHM
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
NTC-termistorer 47 Skiva 15mm
Kategori
Resistanstolerans
±20%
Tillverkare
Bourns Inc.
Arbetstemperatur
-40°C-200°C
Serie
Effekt - max
3.7 W
Förpackning
Påse
Längd - ledarlängd
0,94" (24,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Resistans i Ohm @ 25°C
47
Inkapsling/låda
Skiva 15mm