BIDW30N60T
DigiKeys produktnummer
118-BIDW30N60T-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BIDW30N60T
Beskrivning
IGBT TRENCH FS 600V 60A TO-247
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
IGBT Trench Field Stop 600 V 60 A 230 W Genomgående hål TO-247
Kategori
Ingångstyp
Standard
Tillverkare
Bourns Inc.
Gateladdning
76 nC
Förpackning
Rör
Td (på/av) @ 25°C
30ns/67ns
Artikelstatus
Aktiv
Testvillkor
400V, 30A, 10Ohm, 15V
IGBT-typ
Trench Field Stop
Omvänd återhämtningstid (trr)
40 ns
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
600 V
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ström - kollektor (Ic) (max)
60 A
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kollektor, pulserad (Icm)
90 A
Inkapsling/låda
TO-247-3
Vce(på) (Max) @ Vge, Ic
1,65V vid 15V, 30A
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247
Effekt - max
230 W