4611X-101-102LF
DigiKeys produktnummer
4611X-101-102LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
4611X-101-102LF
Beskrivning
RES ARRAY 10 RES 1K OHM 11SIP
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1k Ohm ±2% 200mW Effekt per element Bussad 10 Resistansnät matriser ±100ppm/°C 11-SIP
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
4611X-101-102LF Modeller
Kategori
Effekt per element
200mW
Tillverkare
Bourns Inc.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Genomgående hål
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
11-SIP
Kretstyp
Bussad
Leverantörens enhetsförpackning
11-SIP
Resistans (Ohm)
1k
Storlek/dimension
L 1,098" x B 0,098" (27,89 x 2,49mm)
Tolerans
±2%
Höjd - monterad (max)
0,200" (5,08mm)