3269X-1-104G är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
TT Electronics/BI
I lager: 0
Datablad
100 kOhms 0,25W, 1/4W Måsvinge Ytmontering Trimpotentiometer Cermet 12.0 Varv Sidojustering
3269X-1-104G
DigiKeys produktnummer
3269X-1-104G-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3269X-1-104G
Beskrivning
TRIMMER 100K OHM 0.25W GW SIDE
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
3269X-1-104G Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillverkare
Bourns Inc.
Antal varv
12.0
Serie
Justeringstyp
Sidojustering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Resistans
100 kOhms
Termineringstyp
Måsvinge
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,250" x 0,170" (6,35mm x 4,32mm)
Tolerans
±10%