Bilden för 84PR100KLF är inte tillgänglig
84PR100KLF
DigiKeys produktnummer
987-1151-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
84PR100KLF
Beskrivning
TRIMMER 100K OHM 0.25W SMD SIDE
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 kOhms 0,25W, 1/4W Ytmontering Ytmontering Trimpotentiometer Cermet 12.0 Varv Sidojustering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
84PR100KLF Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillverkare
TT Electronics/BI
Antal varv
12.0
Serie
Justeringstyp
Sidojustering
Förpackning
Rör
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Resistans
100 kOhms
Termineringstyp
Ytmontering
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Storlek/dimension
Kvadrat - Yta 0,250" x 0,250" (6,35mm x 6,35mm)
Tolerans
±10%