3006P-7-503LF är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Bourns Inc.
I lager: 251
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Bourns Inc.
I lager: 5 125
Datablad
I lager: 296
I lager: 0
I lager: 284
Vishay Sfernice
I lager: 497
50 kOhms 0,75W, 3/4W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Cermet 15.0 Varv Sidojustering
3006P-7-503LF
DigiKeys produktnummer
3006P-7-503LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3006P-7-503LF
Beskrivning
TRIMMER 50KOHM 0.75W PC PIN SIDE
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
3006P-7-503LF Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillverkare
Antal varv
15.0
Serie
Justeringstyp
Sidojustering
Förpackning
Rör
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Resistans
50 kOhms
Termineringstyp
PC-stift
Effekt (Watt)
0,75W, 3/4W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,250" x 0,190" (6,35mm x 4,83mm)
Tolerans
±10%
Basproduktens nummer
Miljö- och exportklassificeringar
Frågor och svar om produkter
Ytterligare resurser
Ersättningsartiklar (6)
3006P-1-503Bourns Inc.2513006P-503-NDkr 23,72000Parametrisk ekvivalent
3006P-1-503LFBourns Inc.5 1253006P-503LF-NDkr 16,24000Parametrisk ekvivalent
3006W-1-503LFBourns Inc.2963006W-503LF-NDkr 17,43000Parametrisk ekvivalent