3006Y-1-503 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Bourns Inc.
I lager: 284
Datablad
50 kOhms 0,75W, 3/4W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Cermet 15.0 Varv Sidojustering
3006Y-1-503
DigiKeys produktnummer
3006Y-503-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3006Y-1-503
Beskrivning
TRIMMER 50KOHM 0.75W PC PIN SIDE
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
3006Y-1-503 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillverkare
Bourns Inc.
Antal varv
15.0
Serie
Justeringstyp
Sidojustering
Förpackning
Rör
Resistiva material
Cermet
Monteringstyp
Genomgående hål
Resistans
50 kOhms
Termineringstyp
PC-stift
Effekt (Watt)
0,75W, 3/4W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,250" x 0,190" (6,35mm x 4,83mm)
Tolerans
±10%