GPTGP7000ULM-0.040-02-0808
DigiKeys produktnummer
211-GPTGP7000ULM-0.040-02-0808-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GPTGP7000ULM-0.040-02-0808
Beskrivning
THERM PAD 203.2MMX203.2MM GRAY
Detaljerad beskrivning
Termiska plattor Grå 203,20mm x 203,20mm Kvadrat Klibbigt (båda sidor)
Kategori
Material
Silikon
Termisk konduktivitet
7,0W/m-K
Form
Kvadrat
Lagrings-/infrysningstemperatur
77°F (25°C)
Kontur
203,20mm x 203,20mm
Tjocklek
0,0400" (1,016mm)