0ZRR0040FF2E är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Littelfuse Inc.
I lager: 4 708
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Littelfuse Inc.
I lager: 62
Datablad
Bel Fuse Inc.
I lager: 0
Eaton - Electronics Division
Eaton - Electronics Division
I lager: 465
Polymer PTC återställningsbara säkringar 60V 400 mA Ih Genomgående hål Radial, skiva
Basics of NTC and PTC Thermistors - Another Teaching Moment
0ZRR0040FF2E
DigiKeys produktnummer
5923-0ZRR0040FF2ETR-ND - Remsa och spole (TR)
5923-0ZRR0040FF2ECT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0ZRR0040FF2E
Beskrivning
PTC RESET FUSE 60V 400MA RADIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
0ZRR0040FF2E Modeller
Kategori
Resistans - initial (Ri) (Min)
550 mOhms
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
1.29 Ohms
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Spänning - max
60V
Ström - hållström (Ih) (max)
400 mA
Storlek/dimension
0,299" diam. x 0,122" T (7,60mm x 3,10mm)
Ström - trippning (It)
800 mA
Höjd - monterad (max)
0,532" (13,50mm)
Ström - max
40 A
Ledaravstånd
0,201" (5,10mm)