0ZRR0040FF1E är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Littelfuse Inc.
I lager: 1 639
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Bel Fuse Inc.
I lager: 0
Datablad
Littelfuse Inc.
I lager: 62
Eaton - Electronics Division
Eaton - Electronics Division
I lager: 465
Polymer PTC återställningsbara säkringar 60V 400 mA Ih Genomgående hål Radial, skiva
Basics of NTC and PTC Thermistors - Another Teaching Moment
0ZRR0040FF1E
DigiKeys produktnummer
5923-0ZRR0040FF1E-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0ZRR0040FF1E
Beskrivning
PTC RESET FUSE 60V 400MA RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
0ZRR0040FF1E Modeller
Kategori
Resistans - initial (Ri) (Min)
550 mOhms
Tillverkare
Bel Fuse Inc.
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
1.29 Ohms
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Förpackning
Bulk
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q200
Typ
Polymer
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - max
60V
Inkapsling/låda
Radial, skiva
Ström - hållström (Ih) (max)
400 mA
Storlek/dimension
0,299" diam. x 0,122" T (7,60mm x 3,10mm)
Ström - trippning (It)
800 mA
Höjd - monterad (max)
0,532" (13,50mm)
Ström - max
40 A
Ledaravstånd
0,201" (5,10mm)