0ZCF0125FF2C
DigiKeys produktnummer
5923-0ZCF0125FF2CTR-ND - Remsa och spole (TR)
5923-0ZCF0125FF2CCT-ND - Remsbit (CT)
5923-0ZCF0125FF2CDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0ZCF0125FF2C
Beskrivning
PTC RESET FUSE 33V 1.25A 2920
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 33V 1.25 A Ih Ytmontering 2920 (metrisk 7351), konkav
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
0ZCF0125FF2C Modeller
Kategori
Tid till utlösning
2 s
Tillverkare
Bel Fuse Inc.
Resistans - initial (Ri) (Min)
50 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
250 mOhms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Polymer
Inkapsling/låda
2920 (metrisk 7351), konkav
Spänning - max
33V
Storlek/dimension
L 0,290" x B 0,202" (7,36 x 5,12mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
1.25 A
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)
Ström - trippning (It)
2.5 A
Godkännande myndighet
AEC-Q200, cURus, TUV
Ström - max
100 A