0ACJ-5000-TE
DigiKeys produktnummer
5923-0ACJ-5000-TETR-ND - Remsa och spole (TR)
5923-0ACJ-5000-TECT-ND - Remsbit (CT)
5923-0ACJ-5000-TEDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0ACJ-5000-TE
Beskrivning
FUSE BRD MT 5A 350VAC 500VDC SMD
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5 A 350 V AC 500 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 2-SMD, block med fyrkantig ända
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
0ACJ-5000-TE Modeller
Kategori
Märkspänning - DC
Tillv.
Svarstid
Snabbt utsläpp
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Brytkapacitet @ märkspänning
100A
Artikelstatus
Aktiv
Smältning I²t
11.5
Monteringstyp
Ytmontering
Godkännande myndighet
cURus
Säkringstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,520" x B 0,199" x H 0,199" (13,20 x 5,05 x 5,05mm)
Märkspänning - AC
350 V
DC-kallresistans
0.02 Ohms