TR-1350HV5-R
DigiKeys produktnummer
283-TR-1350HV5-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-TR-1350HV5-RCT-ND - Remsbit (CT)
283-TR-1350HV5-RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TR-1350HV5-R
Beskrivning
FUSE BRD MT 5A 350VAC 500VDC SMD
Detaljerad beskrivning
5 A 350 V AC 500 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 2-SMD, block med fyrkantig ända
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TR-1350HV5-R Modeller
Brytkapacitet @ märkspänning
100A
Smältning I²t
11.5
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Säkringstyp
Storlek/dimension
L 0,520" x B 0,199" x H 0,199" (13,20 x 5,05 x 5,05mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.022 Ohms
Märkspänning - AC
350 V