0685P9150-01
DigiKeys produktnummer
5923-0685P9150-01TR-ND - Remsa och spole (TR)
5923-0685P9150-01CT-ND - Remsbit (CT)
5923-0685P9150-01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0685P9150-01
Beskrivning
FUSE BOARD MOUNT 15A 50VDC 1206
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 A AC 50 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
0685P9150-01 Modeller
Kategori
Svarstid
Snabbt utsläpp
Tillv.
Inkapsling/låda
Serie
Brytkapacitet @ märkspänning
150A
Förpackning
Smältning I²t
80.0
Godkännande myndighet
AEC-Q200, CE, cURus
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Säkringstyp
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,062" x H 0,025" (3,20 x 1,58 x 0,63mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.0029 Ohms