0685H9150-01
DigiKeys produktnummer
5923-0685H9150-01TR-ND - Remsa och spole (TR)
5923-0685H9150-01CT-ND - Remsbit (CT)
5923-0685H9150-01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0685H9150-01
Beskrivning
FUSE BRD MT 15A 125VAC 32VDC
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 A 125 V AC 32 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
0685H9150-01 Modeller
Kategori
Märkspänning - DC
Tillv.
Svarstid
Snabbt utsläpp
Brytkapacitet @ märkspänning
150A
Smältning I²t
13.5
Godkännande myndighet
AEC-Q200, cURus
Säkringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,062" x H 0,026" (3,20 x 1,58 x 0,65mm)
Märkspänning - AC
125 V
DC-kallresistans
0.0026 Ohms