0680L0500-05
DigiKeys produktnummer
5923-0680L0500-05TR-ND - Remsa och spole (TR)
5923-0680L0500-05CT-ND - Remsbit (CT)
5923-0680L0500-05DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0680L0500-05
Beskrivning
FUSE BRD MT 500MA 125VAC/VDC SMD
Detaljerad beskrivning
500 mA 125 V AC 125 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 2-SMD, block med fyrkantig ända
EDA-/CAD-modeller
0680L0500-05 Modeller
Smältning I²t
0.27
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,240" x B 0,100" x H 0,100" (6,10 x 2,54 x 2,54mm)
Märkspänning - AC
125 V
DC-kallresistans
0.58 Ohms