0680L0375-05
DigiKeys produktnummer
5923-0680L0375-05TR-ND - Remsa och spole (TR)
5923-0680L0375-05CT-ND - Remsbit (CT)
5923-0680L0375-05DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0680L0375-05
Beskrivning
FUSE BRD MT 375MA 125VAC/VDC SMD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
375 mA 125 V AC 125 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 2-SMD, block med fyrkantig ända
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
0680L0375-05 Modeller
Kategori
Märkspänning - DC
Tillv.
Svarstid
Långsamt utsläpp
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Brytkapacitet @ märkspänning
50 A (AC), 100 A (DC)
Artikelstatus
Aktiv
Smältning I²t
0.14
Monteringstyp
Ytmontering
Godkännande myndighet
AEC-Q200, CE, cURus
Säkringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,240" x B 0,100" x H 0,100" (6,10 x 2,54 x 2,54mm)
Märkspänning - AC
125 V
DC-kallresistans
0.93 Ohms