KG3-40A00 24
DigiKeys produktnummer
5015-KG3-40A0024-ND
Tillverkare
Benedict GmbH
Tillverkarens produktnummer
KG3-40A00 24
Beskrivning
CONTACTOR 40A 3P 24VDC COIL
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer 3PST-NO (3 Form A) 40 A 24VDC Spolar Chassimontering, DIN-skena
Kategori
Spolspänning
24VDC
Tillverkare
Benedict GmbH
Kontaktform
3PST-NO (3 Form A)
Serie
Kontaktklassning (ström)
40 A
Förpackning
Detaljhandelspaket
Switchspänning
600V, 690V
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Skruvplint
Monteringstyp
Chassimontering, DIN-skena
Arbetstemperatur
-40°C-90°C