AWG28-16/G-1/300
DigiKeys produktnummer
AE16A-300-ND
123-AWG28-16/G-1/300-DS-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AWG28-16/G-1/300
Beskrivning
CBL RIBN 16COND 0.039 GRAY 300'
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Enter Number of Feet in Order Quantity - Flat Ribbon Cable Gray 16 Conductors 0.039" (1.00mm) Flat Cable
Kategori
Mantelfärg
Tillv.
Bandtjocklek
0,035" (0,89mm)
Serie
Bandbredd
0,630" (16,00mm)
Förpackning
Spole
Digi-Spool™, Continous Spool
Mantelmaterial (isolering)
Polyvinylklorid (PVC)
Artikelstatus
Aktiv
Spänning
300 V
Kabeltyp
Flatkabel
Arbetstemperatur
-10°C-105°C
Antal ledare
16
Klassificeringar
UL Style 2651
Stigning
Ledarmaterial
Koppar, förtennad
Längd
300,0' (91,44m)
Isoleringsresistans
100Mohm