AWG28-16/G-1/300-R
DigiKeys produktnummer
AE16A-25-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AWG28-16/G-1/300-R
Beskrivning
CBL RIBN 16COND 0.039 GRAY 25'
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Flatkablar Grå 16 Ledare 0,039" (1,00mm) Flatkabel 25,0' (7,62m)
Kategori
Skärmning
Oskärmad
Tillv.
Mantelfärg
Serie
Bandtjocklek
0,035" (0,89mm)
Förpackning
Bulk
Bandbredd
0,630" (16,00mm)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Mantelmaterial (isolering)
Polyvinylklorid (PVC)
Kabeltyp
Flatkabel
Spänning
300 V
Antal ledare
16
Arbetstemperatur
-10°C-105°C
Stigning
Klassificeringar
UL Style 2651
Längd
25,0' (7,62m)
Ledarmaterial
Koppar, förtennad
Ledningsdimension
28AWG
Isoleringsresistans
100Mohm