AK500/16-OE-11-0.5
DigiKeys produktnummer
AE10681-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AK500/16-OE-11-0.5
Beskrivning
CORD 16AWG 320C14 - C13 1.64'
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1,64' (500,0mm) Strömsladd Svart IEC 320-C14 till IEC 320-C13 SJT
Kategori
Skärmning
Oskärmad
Tillverkare
Assmann WSW Components
Längd
1,64' (500,0mm)
Förpackning
Box
Märkning av godkännande myndighet
UL
Artikelstatus
Aktiv
Godkända länder
United States
Stil
Hanstift (blad) till honuttag (platser)
Färg
Svart
1:a kontaktdonet
IEC 320-C14
Spänningsvärde
125V
2:a kontaktdonet
IEC 320-C13
Strömklassning (Ampere)
13A
Antal ledare
3
Arbetstemperatur
60°C
Sladdtyp
SJT
Basproduktens nummer
Ledningsdimension
16 AWG