SBS50BLU#6
DigiKeys produktnummer
2243-SBS50BLU#6-KIT-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SBS50BLU#6
Beskrivning
CONN PLUG 2POS IN-LINE CRIMP
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2 positioner Ospecifik Kontakt Crimp Frihängande (i serie)
Kategori
Terminering
Crimp
Tillverkare
Anderson Power Products, Inc.
Ledningsdimension
6 AWG
Serie
Färg
Blue
Förpackning
Bulk
Fästtyp
Återfjädring
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontaktdonsutförande
2 poler
Kontaktytbehandling
Silver
Kontaktdonstyp
Ospecifik
Spänningsvärde
600 V
Antal positioner
2
Strömklassning (Ampere)
50 A
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Material - isolering
Polykarbonat (PC)
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-20°C-105°C
Miljö- och exportklassificeringar
Frågor och svar om produkter
Ytterligare resurser
I lager: 25
Kontrollera för ytterligare inkommande lager
Artikel med förädlingsvärde
Ej annullerbar/ej returnerbar
Bulk
Antal Enhetspris Totalpris
1kr 114,68000kr 114,68
10kr 99,62400kr 996,24
Tillverkarens standardförpackning
Innehåll i satsen
ArtikelnummerBeskrivningAntal
1339G2-BKTERM BLADE NON-GEND 6AWG SILVER2
SBS50BLU-BKCONN HSG 2POS BLUE1