LT1965EMS8E-3.3#PBF
DigiKeys produktnummer
LT1965EMS8E-3.3#PBF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LT1965EMS8E-3.3#PBF
Beskrivning
IC REG LIN 3.3V 1.1A 8-MSOP-EP
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1,1A 8-MSOP-EP
EDA-/CAD-modeller
LT1965EMS8E-3.3#PBF Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
1.1 mA
Tillv.
Ström - drift (max)
40 mA
Förpackning
Rör
PSRR
75dB (120 Hz)
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spänning - ingång (max)
20V
Inkapsling/låda
8-TSSOP, 8-MSOP (0,118", bredd 3mm) exponerad kontaktyta
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
8-MSOP-EP
Spänning - spänningsfall (max)
0,49V vid 1,1A