ADP150AUJZ-2.8-R7
DigiKeys produktnummer
ADP150AUJZ-2.8-R7TR-ND - Remsa och spole (TR)
ADP150AUJZ-2.8-R7CT-ND - Remsbit (CT)
ADP150AUJZ-2.8-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADP150AUJZ-2.8-R7
Beskrivning
IC REG LIN 2.8V 150MA TSOT-23-5
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA TSOT-23-5
EDA-/CAD-modeller
ADP150AUJZ-2.8-R7 Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
22 µA
Ström - drift (max)
320 µA
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, underspänningslåsning (UVLO)
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
SOT-23-5 smal, TSOT-23-5
Spänning - utspänning (min/fast)
2,8V
Leverantörens enhetsförpackning
TSOT-23-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,16V vid 150mA