ADM7150ARDZ-3.3-R7
DigiKeys produktnummer
505-ADM7150ARDZ-3.3-R7TR-ND - Remsa och spole (TR)
505-ADM7150ARDZ-3.3-R7CT-ND - Remsbit (CT)
505-ADM7150ARDZ-3.3-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADM7150ARDZ-3.3-R7
Beskrivning
IC REG LIN 3.3V 800MA 8-SOIC-EP
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 800mA 8-SOIC-EP
EDA-/CAD-modeller
ADM7150ARDZ-3.3-R7 Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
7 mA
Tillv.
Ström - drift (max)
12 mA
Digi-Reel®
PSRR
94dB-62dB (1kHz-1MHz)
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Övertemperatur, kortslutning
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spänning - ingång (max)
16V
Inkapsling/låda
8-SOIC (Bredd 0,154", 3,9mm) exponerad kontaktyta
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V